НОВИНИ

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: зведені дані ООС – 28 січня 2022

 
Слава Україні!

Збройні формування Російської Федерації продовжують ігнорувати домовленості, досягнуті в рамках Тристоронньої контактної групи.

Центр WEBSITE: http://mediarnbo.org

Центр TELEGRAM: https://t.me/mediarnbo

Центр FACEBOOK: https://www.facebook.com/mediarnbo

Упродовж минулої доби, 27 січня, з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 2 порушення.

Так, на Луганщині, у безпосередній близькості до переднього краю оборони однієї з механізованих бригад Збройних Сил України, особовим складом опорного пункту було виявлено спробу проникнення диверсійно-розвідувальної групи противника.

Завдяки пильності та рішучості військовослужбовців Збройних Сил України ворог відмовився від своїх намірів та відступив на тимчасово окуповану територію.

Крім цього, неподалік МАРЇНКИ російські найманці обстрілювали позиції українських військ зі стрілецької зброї.

Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил внаслідок дій ворога немає.

Завдяки зусиллям наших воїнів рубежі українських підрозділів залишилися незмінними.

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: обстановка на сьогодні, – 28 січня 2022

Станом на 09:00 поточної доби порушень режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ не зафіксовано.

Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Разом до перемоги!

Інформація Командування Об’єднаних сил ЗС України

У рамках міжнародної стратегічної гуманітарної ініціативи «Допомога Схід», до навчальних закладів, які розташовані на території Донецької та Луганської областей, направлено канцелярські вироби на суму більш як 175 тисяч гривень.
За словами засновника ініціативи, командувача об’єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенанта Сергія Наєва загальна вага гуманітарного вантажу становить понад дві тонни.

– Цього разу діти з тринадцяти населених пунктів, які наближені до лінії зіткнення, отримають необхідне шкільне приладдя, що допоможе їм отримувати знання під час навчального процесу, – зауважив генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Як повідомив відділ звʹязків з громадськістю Командування об’єднаних сил ЗС України, крім цього, канцелярські вироби також буде передано до Краматорського будинку дитини «Антошка» та санаторно-оздоровчого закладу «Смарагдове містечко» у місті Святогірськ.

– Ми сподіваємось, що завдяки нашій підтримці якість освіти тільки зростатиме, адже вона є важливим фактором розвитку сучасної держави та її майбутнього, – наголосив генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Варто зазначити, що допомогу передано за сприяння Асоціації «Медична та благодійна допомога Франція-Україна», віце-президент пані Діана Дольс, Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України, президент, голова ради Леонід Костюченко та підприємства “Санагро Украïна», БФ «Наш Краматорськ», директор Олександр Шевченко, БФ БО «Проект Варнави», голова правління Володимир Любовецький. Керівником-координатором проєкту є офіцер Командування об’єднаних сил ЗС України Борис Кутовий.

Разом переможемо!

Інформація головнокомандувача ЗС України

27.01.2022 головнокомандувач ЗС України, генерал-лейтенант Валерій Залужний виступив на конференції «Гібридні виклики сучасного світу, Україна та загрози».

“Ціна перемоги – новий світ, але це світ, який ми маємо створити.

Це не мої слова, це слова Володимира Павловича Горбуліна. Ними я закінчив свій виступ сьогодні на конференції «Гібридні виклики сучасного світу, Україна та загрози».

Ми маємо йти до Перемоги. Маємо навчитися боротися і перемагати ворога в умовах гібридної війни як новітньої форми глобального протистояння.

Гібридна війна характеризується низкою чинників, які ускладнюють протидію. Це, перш за все, відсутність чітко виражених часових горизонтів. Це незрозумілість цілей противника. Це також велика кількість просторів, у яких вона може проводитися.

Збройне протистояння, військовий вимір, у гібридній війні теж присутнє. І це вже наша робота як військових.

Ми, українці, довели спроможність захищатися. Війна триває восьмий рік. І те, що вона торкнулася не всіх громадян у нашій країні, – це заслуга Збройних Сил України.

У 2014 році ми побачили різку зміну реальності. Ми були впевнені, що право на свободу, недоторканність кордонів, суверенітет є непорушним. Ми вірили, що людство вже винайшло механізми для підтримання миру. Але побачили реваншистські імперії з неадекватними вождями, які хочуть змінити світовий порядок.

На жаль, я змушений це констатувати, ООН не працює. ОБСЄ не відіграє ту роль, яку би мала відігравати на нашому континенті. Повага до суверенітету і непорушності кордонів стали пустими словами. Превалює право сильного. Поширюється страх, брехня, ненависть. Маємо новий гібридний світ.

Сподіваюся, результатами роботи конференції стануть практичні напрацювання, які допоможуть нам перемогти у гібридній війні і досягти єдності та стійкості суспільства”. – зазначив Валерій Залужний на своїй сторінці у ФБ.

Інформація Генерального штабу ЗС України

Прийнято Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення завдань та основ підготовки і ведення національного спротиву”.

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Законом уточнено завдання та основи підготовки і ведення національного спротиву, зокрема удосконалено та підвищено ефективність ведення руху опору.

Законом уточнено повноваження органів військового управління Збройних Сил України, зокрема і Командування Сил спеціальних операцій ЗС України, яке є організатором та здійснює заходи з підготовки, ведення та підтримки руху опору, а також забезпечує контроль за їх виконанням, а також розробляє проект Положення про рух опору.

Законом врегульовано питання повноважень Кабінет Міністрів України та військового командування з питань виконання правового режиму воєнного стану.

Законом врегульовано питання грошової винагороди особам, що проходять військову службу під час особливого періоду та питання порядку та умови підпорядкування Національної гвардії України під час уведення правового режиму воєнного стану.

Відповідні зміни внесено до законів «Про військовий обов’язок та військову службу», «Про адміністративні послуги», «Про Національну гвардію України», «Про правовий режим воєнного стану».

Проект Закону зареєстровано за №6302.

https://www.rada.gov.ua/news/Novyny/218764.html

Інформація Головного управління розвідки МО України

Кабінет Міністрів України прийняв рішення про створення Галузевого державного архіву воєнної розвідки для постійного зберігання архівних документів розвідувального органу Міністерства оборони України та інших суб’єктів системи воєнної розвідки.

Функціонування архіву здійснюватиметься в межах видатків, передбачених Головному управлінню розвідки Міністерства оборони України в державному бюджеті на відповідний рік.
Згідно з постановою, Міністерство юстиції України разом з ГУР МО України у тримісячний строк повинні затвердити Положення про Галузевий державний архів воєнної розвідки.

Інформація  Командування ССО ЗС України

Інформація про форми, методи і засоби виконання завдань руху опору становлять державну таємницю. Про це сказано у законі, який ухвалив український парламент.

Законопроект №6302 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення завдань та основ підготовки і ведення національного спротиву” ухвалив парламент. Документ уточнює завдання та основи підготовки і ведення національного спротиву. Зокрема, удосконалює та підвищує ефективність ведення руху опору.
До державної таємниці парламентарі віднесли питання взаємодії Сил спеціальних операцій ЗСУ з іншими силами і засобами руху опору.

Під час організації, підготовки, підтримання та виконання завдань руху опору у підпорядкування командувача ССО України переходять усі особи, в тому числі військовослужбовці та правоохоронці, залучені до проведення таких заходів.

Також новий закон уточнює повноваження органів військового управління ЗС України, зокрема і Командування Сил спеціальних операцій ЗСУ, яке організовує та здійснює заходи з підготовки, ведення та підтримки руху опору, а також забезпечує контроль за їх виконанням.

Інформація Держприкордонслужби України

Сьогодні, в рамках робочої поїздки до району проведення операції Об’єднаних сил, контрольний пункт в’їзду-виїзду «Станиця Луганська», що на Луганщині, відвідали Надзвичайний та Поважний Посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява, Парламентський секретар Міністерства оборони Латвійської Республіки пані Байба Блоднієце та Помічник Міністра оборони Латвії пані Анете Кришянова.

Інформація Служби безпеки України

СБУ затримала на Донеччині бойовика з ОРДЛО, який втікав від «знущань» російських кураторів.

У затриманого виявлено автомат Калашникова у розібраному стані.

Він приєднався до бойовиків у 2019 році. Потім став розвідником одного з угруповань.

Наразі слідчі СБУ повідомили зловмиснику про підозру у вчиненні злочинів за двома статтями Кримінального кодексу України:
▪️ ч. 1 ст. 258-3 «Участь у терористичній групі чи терористичній організації»
▪️ ч. 2 ст. 110 «Посягання на територіальну цілісність та недоторканність України»

Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Втрати російсько-окупаційних військ

Втрати РОА 27.01.2022 р. склали 1 особу:

  • безповоротні (200) – 1 (1 – 7 омсбр 2 АК, бойовий, в результаті бойового зіткнення з підрозділами ОС);

Додатково інформація уточнюється.

Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою українськими воїнами.

Разом до перемоги!

Слава захисникам України!   

Слава Україні!

Матеріали підготовлені ІАЦ за даними Міністерства оборони України