НОВИНИ

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: зведені дані ООС – 29 січня 2022

Слава Україні!

Упродовж минулої доби, 28 січня, та станом на 09:00 ранку поточної доби з боку російсько-окупаційних військ порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.

Центр WEBSITE: http://mediarnbo.org

Центр TELEGRAM: https://t.me/mediarnbo

Центр FACEBOOK: https://www.facebook.com/mediarnbo

Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Разом до перемоги!

Інформація Командування Об’єднаних сил ЗС України (ВІДЕО)

Неподалік адміністративної межі з тимчасово окупованою територією Кримського півострова, проведено тактико-спеціальне навчання артилерійських підрозділів гаубиць “Мста-Б”.

За словами командувача об’єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенанта Сергія Наєва, на одному з військових полігонів Херсонщини, артилерійські підрозділи, відповідно до заходів бойової підготовки, успішно проводять тренування бойових розрахунків з нанесення вогневого ураження по умовному противнику.

– У ході тренувань командири взводів управляють артилерійськими розрахунками на всіх етапах виконання бойового завдання, а саме в ході переміщення в район вогневих позицій, обладнання та підготовки позицій, наведення на цілі та залишення вогневих позицій, – наголосив командувач.

Як повідомляє відділ звʹязків з громадськістю Командування об’єднаних сил ЗС України, цього разу, за легендою навчань під час розвідки місцевості безпілотний літальний апарат виявив просування живої сили та броньованої техніки умовного противника в бік позицій наших військ. Відстань до цілей становила близько 20 км. Тому на знищення противника було направлено розрахунки гаубиць “Мста-Б”.

– Обстріл умовного противника коригувався за допомогою операторів безпілотних літальних апаратів. Наразі артилеристи удосконалили й навички з розрахунку координат цілей, – підкреслив генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Як зазначив командувач, наша розвідка постійно та пильно стежить за обстановкою, а у підрозділах, які підпорядковані Командуванню об’єднаних сил Збройних Сил України та входять до складу угрупування військ “Південь”, покращується навченість особового складу.

Разом переможемо!

Інформація Генерального штабу ЗС України (ВІДЕО)

28 січня в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, що на Львівщині, відбувся завершальний етап підготовки першої групи військовослужбовців ЗС України, які будуть інструкторами з підготовки операторів протитанкових ракетних комплексів NLAW (Next Generation Light Anti-tank Weapon).

Завершився курс практичними пусками.

Вогонь по мішенях вели з різних дистанцій через вікна будинку, з окопу, з бойової машини. Всі цілі були вражені.
Знайомили наших воїнів з тактико-технічними характеристиками та особливостями застосування легких протитанкових засобів, наданих міжнародними партнерами, представники тренувальної місії Великої Британії в Україні ORBITAL.

Як зазначив представник Головного управління доктрин та підготовки ГШ ЗС України полковник Микола Губень, підготовка інструкторів відбулась у найкоротші терміни. Вони роз’їдуться по визначених підрозділах, аби готувати сотні нових вправних операторів ПТРК NLAW.

Інформація Головного управління розвідки МО України

У НУОУ завершено навчальний курс, участь в якому взяли офіцери-розвідники 35 окремої бригади морської піхоти ВМС ЗС України.

Як йдеться у повідомленні, протягом десятиденного курсу з офіцерами 35 окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Остроградського проведено низку теоретичних та практичних занять із врахуванням процедур, прийнятих у збройних силах країн – членів НАТО.

На завершальному етапі курсу проведено командно-штабне навчання, під час якого використовувалася навчальна автоматизована система управління військами “Славутич”, яка дозволила відображати обстановку на електронних картах, а також передавати інформацію між пунктами управління бригади.

Імітація дій підрозділів здійснювалася з використанням системи імітаційного моделювання JCATS (Joint Conflict and Tactical Simulation), що дало змогу підвищити злагодженість органів управління під час прийняття рішень в умовах обстановки, наближеної до бойової.

Інформація Держприкордонслужби України

Протягом минулого року на державному кордоні України спостерігалося збільшення пасажиропотоку.

Загалом рух пасажирів у порівнянні з позаминулим роком зріс на 18% та склав 39 млн осіб.

Водночас, під час заходів прикордонного контролю, співробітники Державної прикордонної служби України відмовили у пропуску через кордон близько 46 тисячам осіб, що майже удвічі більше ніж у позаминулому році. Із них кількість непропущених іноземців склала майже 31 тисячу.

Головними причинами відмов у пропуску через кордон для іноземних громадян, як і в попередньому році, були карантинні обмеження та непідтвердження мети поїздки в нашу країну. Причиною непропуску через кордон для наших співвітчизників стали недійсні документи, відсутність доручення батьків та заборона виїзду за межі країни.

Варто зазначити, що найбільшою кількістю іноземців, яким було відмовлено у пропуску, як і у позаминулому році, залишаються громадяни Росії. Причому їх кількість зросла майже в 2,5 рази і склала близько 7 тисяч осіб.

 

Інформація Служби безпеки України

СБУ викрила ще одного агента спецслужб РФ у Києві.

За даними слідства, його завербувало так зване «МДБ ДНР», яке контролюється російськими спецслужбами.

Для ворога агент збирав інформацію про військовослужбовців безпекових і правоохоронних структур України, у тому числі СБУ. Зокрема, замовників цікавили контррозвідувальні заходи з протидії російським спецслужбам.

За даним фактом розпочато провадження за двома статтями Кримінального кодексу України.

Втрати російсько-окупаційних військ

Втрати РОА 28.01.2022 р. склали 1 особу:
 
  • санітарні (300) – 1 (2 омсбр 2 АК, небойовий, обставини уточнюються).

Додатково інформація уточнюється. 

Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою українськими воїнами.

Разом до перемоги!

Слава захисникам України!   

Слава Україні!

Матеріали підготовлені ІАЦ за даними Міністерства оборони України