ГОЛОВНІ НОВИНИ, НОВИНИ

План мовчання: безкарні злочини Путіна спонукають до наступного, ще страшнішого злочину

Стан жаху охопив українське суспільство після руйнування Каховської дамби та затоплення дельти Дніпра водою з водосховища.

Сама трагедія та наслідки цього організованого Росією терористичного акту є лише частиною великої проблеми, свідками якої сьогодні є українці. Найбільше лякає український народ повна неготовність і нерішучість наших союзників перед таким поворотом подій.

З точки зору України майже півтора роки Каховська ГЕС перебувала під окупаційним контролем загарбників. З жовтня 2022 року світ дізнався, що Росія обвинувачує дамбу в знесенні.

Загроза руйнування Каховської дамби неодноразово озвучувалася з боку Росії.

Сьогодні, після руйнування дамби та колосальної екологічної катастрофи, ми запитуємо себе: яку політичну та військову відповідь підготували наші союзники на таку атаку?

Чи підготували вони конкретні заходи щодо виключення Росії з Ради безпеки ООН за неодноразові порушення Статуту ООН і Женевської конвенції?

Можливо, в плани союзників України входило постачання далекобійної зброї та дозвіл ударів по території Росії, щоб вирівняти умови гри?

І найголовніше питання: чи існували ці плани?

Одним із найнебезпечніших наслідків руйнування Каховського водосховища є те, що водосховища-охолоджувачі для Запорізької АЕС вже не підлягають поповненню.

Незабаром це може призвести до ядерної катастрофи на найбільшій атомній електростанції в Європі протягом не більше ніж тридцяти днів, поставивши більшість європейських країн під загрозу ядерного зараження.

Доречно нагадати про заяви російських військових щодо Запорізької АЕС.

Ще в серпні 2022 року начальник гарнізону ЗС РФ генерал-майор Васильєв заявив, що місце будівництва Запорізької АЕС буде «або російською землею, або випаленою землею», безпомилково погрожуючи диверсією на станції в разі аварії. вимушений відступ.

Вже загальновідомо, що Росія протягом усього часу перебування на станції використовувала територію Запорізької АЕС як місце зберігання боєприпасів і військової техніки.

І зараз, коли Росія фактично продовжує реалізацію своїх жахливих планів, українському суспільству вкрай важливо знати, чи сформулювали наші союзники будь-які плани відповіді на ці виклики з боку Росії.

Якщо ці плани існують, то що вони передбачають? Ми багато чули про те, якби Росія застосувала ядерну зброю, Сполучені Штати відповіли б. Стверджується, що це попередження було передано російському керівництву по секретних каналах.

Але… офіційно нічого не розголошено. чому Чи можна зберегти можливість мовчати, залишити можливість не відповідати , як це було з Каховською ГЕС? Очевидно лише одне: явна відсутність військової та політичної відповіді Сполучених Штатів на створення Каховської катастрофи лише провокує Росію на подальшу, ядерну ескалацію.

Кожен злочин Путіна, який залишається безкарним, спонукає до наступного, ще страшнішого злочину. І якщо наслідки руйнування дамби торкнуться насамперед території України, то наслідки справжньої ядерної катастрофи на Запорізькій АЕС поширяться й на країни Європи. Скільки часу залишилося для мовчання?

Андрій Волошин для Ukraine Front Lines

Замість PS.

Наш президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні висловив те саме занепокоєння «планом мовчання», якого світ воліє дотримуватися в цій людській трагедії, спричиненій російськими терористичними атаками на Каховській ГЕС.

ДЖЕРЕЛО