АНАЛІТИКА, ГОЛОВНІ НОВИНИ, НОВИНИ

Російська Федерація додатково замінувала Запорізьку АЕС

Глава Департаменту розвідки Міноборони України Кирило Буданов попередив, що російська федерація додатково замінувала Запорізьку АЕС.

“ЗАЕС додатково замінували. І найстрашніше, що замінували кулер. Якщо його виведуть з ладу, велика ймовірність, що буде багато неприємностей”, – сказав глава української розвідки вчора в ефірі.

Кирило Буданов заявив, що росіяни замінували охолоджувач Запорізької атомної електростанції. Якщо росія вирішить його підірвати, зона відчуження становитиме приблизно 30 тис. км2, а зона забруднення — до 2 млн км2, включаючи території Молдови, Туреччини та білорусі.

Джерело зображення: Fakty

Також Буданов прокоментував розміщення російської ядерної зброї в білорусі.

“Наразі до білорусі не передано жодної ядерної боєголовки, але ґрунт для можливої ​​передачі ядерної зброї триває, готуються сховища”, – додав він.

Раніше цього тижня президент України Володимир Зеленський вже попереджав , що росія хоче підірвати Запорізьку АЕС.

Директор МАГАТЕ  також висловив занепокоєння знеструмленням Запорізької АЕС через ракетний обстріл росії : «одного разу наша удача закінчиться ».

Як відомо, після захоплення Запорізької АЕС ще у 2022 році росія ховає там своїх мобілізованих військових: як живу силу, так і озброєння.

Лінія українського фронту