АНАЛІТИКА, ГОЛОВНІ НОВИНИ, НОВИНИ

МО України: доля «Москви» доводить, що ЗСУ мають необхідні засоби для відсічі російської агресії на морі

Міністерство оборони України оприлюднило екстрену заяву щодо масованого авіаудару по південних районах України.

Заява Міністерства оборони України

Російська Федерація вкотре брутально порушила загальне право на вільне судноплавство та свідомо підриває продовольчу безпеку, прирікаючи мільйони людей на голодну смерть.

Відкрито погрожуючи цивільним суднам, що перевозять продовольство з українських портів, завдаючи ракетних ударів і обстрілів безпілотників цивільної інфраструктури в мирних містах, навмисно створюючи військову загрозу на торгових шляхах, Кремль перетворив Чорне море на небезпечну зону, насамперед для російських кораблів. а також судна, які прямують Чорним морем у бік російських морських портів та українських морських портів, розташованих на тимчасово окупованій Росією території України. Відповідальність за всі ризики повністю лежить на російському керівництві.

Доля крейсера «Москва» свідчить про те, що ЗСУ мають необхідні засоби для відсічі російської агресії на морі.

Міністерство оборони України попереджає, що з 00:00 21 липня 2023 року всі судна, які прямують у Чорному морі в напрямку морських портів Російської Федерації та українських морських портів, розташованих на тимчасово окупованій Росією території України, можуть вважатимуться Україною такими, що перевозять військовий вантаж з усіма відповідними ризиками.

Крім того, з 05:00 20 липня 2023 року заборонено як небезпечне судноплавство в районах Північно-Східного Чорного моря та Керченсько-Єнікальської протоки України. Відповідна навігаційна інформація для моряків вже опублікована.

Лінія українського фронту