НОВИНИ

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: зведені дані ООС – 29 листопада 2021

Збройні формування Російської Федерації продовжують ігнорувати домовленості, досягнуті у рамках Тристоронньої контактної групи.

Центр TELEGRAM: https://t.me/mediarnbo

Центр FACEBOOK: https://www.facebook.com/mediarnbo

Упродовж минулої доби, 28 листопада, з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 1 порушення режиму припинення вогню із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння.

В напрямку Південного ворог здійснив обстріли, застосовуючи міномети калібру 82 мм та станкові протитанкові гранатомети.

Разом до перемоги!

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: обстановка на сьогодні, 29 листопада 2021

Станом на 09:00 ранку, 29 листопада, з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 1 порушення режиму припинення вогню.

Центр TELEGRAM: https://t.me/mediarnbo

Центр FACEBOOK: https://www.facebook.com/mediarnbo

В районі Світлодарська противник відкривав вогонь з автоматичних станкових гранатометів.

Втрат серед військовослужбовців Об’єднаних сил внаслідок дій ворога немає.

Українські захисники відкривали вогонь у відповідь, не застосовуючи заборонене Мінськими домовленостями озброєння, та змусили противника припинити обстріли. 

Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Слава захисникам України!   

Слава Україні!

Інформація прес-служби ООС

Попереджаючи можливі звинувачення на адресу Об’єднаних сил, щодо застосування забороненого озброєння, офіційно повідомляємо:

Об’єднані сили неухильно дотримуються Мінських домовленостей. Засоби ураження калібром понад 100 міліметрів відведені від лінії зіткнення на визначену відстань.

Ми відкриваємо вогонь винятково у відповідь на обстріли російських окупаційних військ, коли виникає загроза життю та здоров’ю особового складу і мирних мешканців.

Інформація Генерального штабу ЗС України – 1

27 листопада Юрій Бутусов виклав на особистій сторінці у Фейсбук відео, на якому він здійснює постріл з 152-мм гармати-гаубиці Д-20. Дата та місце зйомки не були вказані.

На тлі того, що наші західні партнери постійно заявляють про високу ймовірність ескалації в Україні і дані наших розвідок про присутність російських військ вздовж українського кордону збігаються, Російська Федерація шукає найменший привід для провокацій та реалізації своїх намірів.

Текст опису зазначеного відео поданий автором у манері, яка дозволяє використати цю публікацію саме як привід для ускладнення ситуації в районах проведення ООС та для звинувачень України в порушенні домовленостей щодо відведення зброї, у відсутності контролю за зброєю у військах.

В умовах гібридної війни ворог вже почав використовувати це відео у своїх пропагандистських інтересах. Це підвищує небезпеку провокативних дій з боку російсько-окупаційних військ та підконтрольних їм формувань, посилення обстрілів позицій Об’єднаних Сил, оскільки російська сторона регулярно використовує тактику звинувачень на випередження для прикриття власних злочинів.

Публікація подібних відео у такому контексті і, зокрема зазначеного, є черговим прикладом того, як свідомо чи несвідомо можна виступити на боці ворогів України в інформаційному протистоянні.

Вкотре наголошуємо, що Збройні Сили України неухильно дотримуються Мінських домовленостей, не застосовують засоби ураження калібром понад 100 мм та відкривають вогонь виключно у відповідь у випадках, коли дії російських окупаційних військ створюють загрозу для життя і здоров’я українських воїнів та мирних громадян. Підрозділи Об’єднаних сил тримають ситуацію під контролем та продовжують виконувати визначені завдання з відсічі і стримування збройної агресії Російської федерації. Завдяки зусиллям наших воїнів рубежі українських підрозділів залишилися незмінними.

Для встановлення об’єктивних обставин, зафіксованих на оприлюдненому відео, за дорученням Головнокомандувача ЗСУ розпочато перевірку фактів можливого порушення посадовими особами службових обов’язків та правил поводження зі зброєю.

Незважаючи на будь-які провокації, підрозділи Об’єднаних сил тримають ситуацію під контролем та продовжують виконувати визначені завдання з відсічі і стримування збройної агресії Російської федерації.

Ми, в свою чергу, наполегливо закликаємо громадян України уникати вчинків, які можуть зашкодити Збройними Силам України, спричинити інтенсифікацію обстрілів ворогом, збільшити втрати з нашого боку, або ускладнити співпрацю у сфері оборони з міжнародними партнерами.

Інформація Генерального штабу ЗС України – 2

У Військовому інституті танкових військ Національного технічного університету «Харківського політехнічного інституту» проведено комплексні практичні заняття з легководолазної підготовки для курсантів-старшокурсників факультету озброєння та військової техніки.

За інформацією Військового інституту танкових військ НТУ “ХПІ”, майбутні офіцери вдосконалювали свої знання та практичні навички. Всі елементи, що відпрацьовувались, були розділені на декілька етапів та включили питання підготовки військової техніки до подолання водних перешкод. Курсанти виконали роботи зі встановлення обладнання для підводного водіння військової техніки, відпрацьовували алгоритм дій в ізолюючому протигазі на суші, тренувалися у наданні першої медичної допомоги, спорядженні, підготовці та перевірці працездатності ізолюючого протигазу ІП-5, а також виконували завдання в ізолюючому протигазі під водою у басейні навчально-тренувального комплексу.

Наприкінці комплексного практичного заняття проведено відпрацювання дій екіпажів на гідротренажері під час затоплення танку та виходу з нього. Подібні заняття є обов’язковим елементом підготовки воїнів-танкістів та психологічним тестом, що проходять курсанти перед подоланням водних перешкод на бойових машинах.

 

Інформація Головного управління розвідки МО України

Воєнна розвідка України постійно стежить за дотриманням умов припинення вогню з боку російських окупаційних військ.

За оцінкою воєнної розвідки України, противник може використати матеріали, які опубліковані українськими журналістами в соціальних мережах для остаточного зриву домовленостей про припинення вогню.

Збройні Сили України неухильно дотримуються Мінських домовленостей, не застосовують засоби ураження калібром понад 100 мм та відкривають вогонь виключно у відповідь у випадках, коли дії російських окупаційних військ створюють загрозу для життя і здоров’я українських воїнів та мирних громадян. Підрозділи Об’єднаних сил тримають ситуацію під контролем та продовжують виконувати визначені завдання з відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації. Завдяки зусиллям наших воїнів рубежі українських підрозділів залишилися незмінними.

Частини та підрозділи воєнної розвідки України ведуть цілодобове спостереження за діями противника та продовжують виконувати визначені завдання з відсічі і стримування збройної агресії Російської федерації.

Закликаємо громадян України більш виважено ставитися до оприлюднення інформації, яка може призвести до загибелі людей, або ускладнити співпрацю з міжнародними партнерами у сфері оборони.

 

Втрати російсько-окупаційних військ

Втрати російсько-окупаційних військ за 28.11.2021 р. склали 1 особу:

  • безповоротні (200) – 1 (4 омсбр 2 АК, не бойовий, обставини уточняються).

Додатково інформація уточнюється.

Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою українськими воїнами.

Разом до перемоги!

Слава захисникам України!   

Слава Україні!

Матеріали підготовлені ІАЦ за даними Міністерства оборони України