НОВИНИ

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: зведені дані ООС – 16 січня 2022

Слава Україні!

Упродовж минулої доби, 15 січня, та станом на 09:00 ранку поточної доби з боку російсько-окупаційних військ порушень режиму припинення вогню не зафіксовано.

Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Разом до перемоги!

Центр WEBSITE: http://mediarnbo.org

Центр TELEGRAM: https://t.me/mediarnbo

Центр FACEBOOK: https://www.facebook.com/mediarnbo

Інформація Української сторони СЦКК

Українська сторона СЦКК повідомляє про чергові факти порушень Мінських домовленостей з боку збройних формувань Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей.

Протягом минулої доби додатково виявлено та зафіксовано розміщення на тимчасово окупованій території 275 одиниць військової техніки збройних формувань РФ, яка розміщена з порушенням Мінських домовленостей.

Зокрема в зоні дій так званого «1 армійського корпусу», всього розміщено озброєння та військової техніки 37 одиниць, з них:

• з порушенням лінії відведення в районі НОВОСЕЛІВКА (31 км від лінії зіткнення) – танки невстановленого типу (7 одиниць);
• з порушенням районів зберігання в районі ТЕРНОВЕ (57 км від лінії зіткнення) – танки невстановленого типу (7 одиниць);
• військова присутність в зоні безпеки в районі ТЕРНОВЕ (57 км від лінії зіткнення) – САУ (9 одиниць), ББМ (14 одиниць).

В зоні дій так званого «2 армійського корпусу», всього розміщено озброєння та військової техніки 238 одиниць, з них:

• з порушенням лінії відведення в районах:
БУГАЇВКА (37 км від лінії зіткнення) – 2С1 «Гвоздика» 122 мм (14 одиниць), Д-30 122 мм (12 одиниць);
САДОВИЙ (57 км від лінії зіткнення) – буксирувана артилерійська установка (6 одиниць);
• з порушенням районів зберігання в районах:
БУГАЇВКА (37 км від лінії зіткнення) – Т-72 (1 одиниця), Т-64 (13 одиниць);
ШИМШИНІВКА (27 км від лінії зіткнення) – танки невстановленого типу (10 одиниць);
МІУСИНСЬК (62 км від лінії зіткнення) – САУ (15 одиниць), буксирувана артилерійська установка (10 одиниць), танки невстановленого типу (19 одиниць);

• військова присутність в зоні безпеки в районах:
БУГАЇВКА (37 км від лінії зіткнення) – РРС (2 одиниці), Р-142 (1 одиниця), Р-145 (2 одиниці), ББМ (44 одиниці), 9К35 «Стріла-10» (3 одиниці);
МІУСИНСЬК (62 км від лінії зіткнення) – РСЗВ (3 одиниці), ;
САДОВИЙ (57 км від лінії зіткнення) – РСЗВ (2 одиниці);
ШИМШИНІВКА (27 км від лінії зіткнення) – ББМ (27 одиниць).

У порівняні з минулою добою, було виявлено додаткове озброєння та військова техніка РФ в районах ШИМШИНІВКА, МІУСИНСЬК та САДОВИЙ.

Робота СММ ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях супроводжувалась перешкодами з боку збройних формувань Російської Федерації.

Так, вівся вогонь зі стрілецької зброї у напрямку БПЛА СММ малого радіуса дії, коли апарат пролітав над районом ВАСИЛІВКА. Під час цього польоту БПЛА СММ малого радіуса дії також зазнавав впливу перешкод сигналу GPS.
Крім того БПЛА СММ малого радіуса дії зазнавали впливу перешкод сигналу GPS під час польотів над районами поблизу ВАСИЛІВКИ, КАШТАНОВЕ і КАЛИНОВЕ.

Зафіксовані порушення з боку ЗФ РФ свідчать про систематичне створення ними передумов для подальшої ескалації напруження на лінії зіткнення. А також про намагання приховати свою злочинну діяльність від міжнародних спостерігачів.

Підрозділи Об’єднаних сил тримають ситуацію під контролем та продовжують виконувати завдання з відсічі і стримування збройної агресії РФ. Збройні Сили України дотримуються Мінських домовленостей та відкривають вогонь виключно у тих випадках, коли дії російських окупаційних військ створюють загрозу для життя і здоров’я українських воїнів та мирних громадян.

Інформація Міністерства оборони України (ВІДЕО)

У Севастопольській бригаді тактичної авіації імені Олександра Покришкіна стартували командирські польоти. Таку назву отримала перша льотна зміна в новому навчальному році. До польотів долучився командний склад авіаційних ланок і вище.

У командуванні бригади відзначають, що метою навчальних польотів є формування й удосконалення інструкторсько-методичних умінь і навичок керівного льотного складу. Військові авіатори відпрацьовували ведення групових та одиничних повітряних боїв на винищувачах МіГ-29 вдень і вночі у складних метеоумовах.

Інформагентство «АрміяІнформ»

Інформація Головного управління розвідки МО України

Екіпажі літаків-розвідників удосконалюють льотну майстерність.

У бригаді тактичної авіації імені Петра Франка розпочалися “командирські польоти”.

Як повідомляє пресслужба бригади – “командирські” тому, що участь у них беруть льотчики від командирів авіаційних ланок до командира бригади.

Протягом льотної зміни командний склад бригади підтверджує відповідність рівня підготовки до виконання завдань за посадою та готовність до проведення занять з бойової підготовки з підлеглим льотним складом.

Під час польотів екіпажі літаків-розвідників виконують весь перелік завдань льотної зміни: польоти за планом бойової підготовки, підготовку льотного складу на клас, перевірку та відновлення навичок пілотування на літаках Су-24МР.

Втрати російсько-окупаційних військ

Втрати РОА 15.01.22 склали 1 особу:

  • санітарні (300) – 1 (7 омсбр 2 АК, небойовий, обставини уточнюються).

За уточненими даними втрати 13.01.22 р. додатково склали 1 особу:

  • санітарні (300) – 1 (2 омсбр 2 АК, небойовий, обставини уточнюються).

Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою українськими воїнами.

Разом до перемоги!

Слава захисникам України!   

Слава Україні!

Матеріали підготовлені ІАЦ за даними Міністерства оборони України