НОВИНИ

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: зведені дані ООС – 11 січня 2022

Слава Україні!

Збройні формування Російської Федерації продовжують ігнорувати домовленості, досягнуті в рамках Тристоронньої контактної групи.

Центр WEBSITE: http://mediarnbo.org

Центр TELEGRAM: https://t.me/mediarnbo

Центр FACEBOOK: https://www.facebook.com/mediarnbo

Упродовж минулої доби, 10 січня, з боку російсько-окупаційних військ зафіксовано 2 порушення режиму припинення вогню.

У бік ПІСКІВ противник двічі відкривав вогонь зі станкових протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Завдяки зусиллям наших воїнів рубежі українських підрозділів залишилися незмінними.

ВІЙСЬКОВІ НОВИНИ: обстановка на сьогодні, – 11 січня 2022

Станом на 09:00 ранку порушень режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ не зафіксовано.

Військовослужбовці Об’єднаних сил контролюють ситуацію та продовжують виконувати завдання з відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації.

Разом до перемоги!

Вічна пам’ять…

Під час виконання бойового завдання на замінованій ділянці місцевості, внаслідок підриву, двоє військовослужбовців Об’єднаних сил дістали поранення, несумісні з життям.

Командування та особовий склад Об’єднаних сил, а також команда Інформаційно-аналітичного центру національної безпеки України висловлюють щирі співчуття рідним і близьким героя, який загинув за Україну.

Війна триває…

Інформація Командування Об’єднаних сил ЗС України

Національна спілка журналістів України в умовах ескалації напруги з боку держави-агресора закликає всю журналістську спільноту до посилення інформаційної підтримки захисників і захисниць України та їхніх сімей та підвищення стійкості проти ворожої пропаганди.

У розв’язаній гібридній війні проти народу України Російська Федерація, крім активних «військових маневрів» у прикордонні з накопиченням там живої сили, важкого озброєння та бойової техніки, розгортає широку пропагандистську кампанію.

Серед іншого її мета – покласти на Україну провину за ескалацію збройного конфлікту. За цим військовим демаршем і поширюваними Москвою фейками та брехнями на кшталт «іхтамнєт» стоять непомірні імперські амбіції нинішньої верхівки Кремля.

Кремлівські державні рупори впливу, як і решта підконтрольних режимові медіа, збільшують кількість негативного контенту проти України, НАТО та «колективного Заходу».

Протиставити ворожій пропаганді ми повинні непохитну патріотичну позицію, згуртованість наших лав у підтримці української армії, стійкість до будь-яких інформаційних «вкидів», фейків, дезінформації, пропаганди, як зовнішнього, так і внутрішнього походження. З іншого боку, ми повинні ще активніше пропагувати дотримання журналістських стандартів у нашому середовищі й самі прагнути неухильно їх дотримуватися.

Національна спілка журналістів України, як і в попередні роки, долучається до інформаційних заходів українських медіа і благодійних акцій патріотичного спрямування партнерських журналістських організацій. У своїх щорічних творчих конкурсах заохочує авторів найкращих публікацій про захисників і захисниць України.

Працювати в цьому руслі й надалі ми закликаємо всю журналістську спільноту України. Стримувати антиукраїнські інформаційні атаки та давати відсіч провокаціям – не лише завдання держави та її союзників у світі, а й громадянський обов’язок суспільства, в якому всі ми живемо.

Ми, члени Міжнародної і Європейської федерацій журналістів, маємо бути згуртованими, єдиними в обороні цивілізаційного вибору своєї країни, в захисті своєї землі, свободи слова, прав і визнаних світом стандартів діяльності медіа – бути єдиними й активними в захисті самої нашої професії.

Національна спілка журналістів України (НСЖУ)

Інформація Генерального штабу ЗС України

В Одесі на базі 59 будинок офіцерів м.Одеса ВМС ЗС України розпочалась планувальна конференція українсько-американського навчання «Сі Бриз – 2022» за стандартами #НАТО.

Як відомо, щороку масштаб навчань збільшується, відповідно й підготовка до нього розпочинається завчасно. За цей час країни-учасниці мають обговорити й узгодити чимало, зокрема, заздалегідь визначити план і перебіг маневрів, формат участі країн-учасниць, рекогностування на місцях тощо.

– Сьогодні розпочалась початкова планувальна конференція майбутніх навчань. Вона триватиме 4 дні, протягом яких учасники мають попередньо обговорити час та місце проведення українсько-американських навчань «Сі Бриз – 2022», навчальні цілі та перелік країн, які будуть запрошені до участі, проєкт сценарію, систему управління залучених до них сил та сформувати потребу у логістичному забезпеченні, – розповів керівник навчання «Сі Бриз – 2022» від України заступник командувача Військово-Морських Сил ЗС України коммодор Олексій Доскато.

Варто зауважити, що у конференції беруть участь представники Військово-Морських Сил ЗС України, інших складових сектору оборони держави, представники 6-го флоту ВМС США, ментори та учасники інших країн-партнерів.
– Пандемія коронавірусу внесла свої корективи, тому планування усіх практичних заходів, спілкування з американськими партнерами та іншими учасниками навчання проходить у дистанційному форматі за допомогою відеозв’язку. Але я впевнений, що наш професіоналізм та професіоналізм наших партнерів дасть змогу виконати усі поставлені завдання успішно, – зазначив коммодор Олексій Доскато.

Як зауважили організатори, цьогорічного навчання планується провести у класичному варіанті, тобто з відпрацюванням практичних дій у морі, на суші, у повітрі та під водою. Всього запрошення для участі отримали більш ніж 60 країн та міжнародних організацій.

Варто відмітити, що з кожним роком навчаннями цікавляться нові країни. Це свідчить про їх зростаючу популярність. Це важливо для української сторони, оскільки з 1997 року навчання «Сі Бриз» є одним з головних міжнародних заходів підготовки ВМС ЗС України. Вони стали основою підвищення рівня взаємосумісності національного флоту з силами країн-партнерів, удосконалення вишколу та готовності до спільних дій за стандартами НАТО.

Чергова планувальна конференція відбудеться в березні 2022.

ВМС ЗС України

Інформація Головного управління розвідки МО України

Українські розвідники вдосконалюють бойові навички за допомогою тактичної імітаційної системи LaserTag. Для бойової підготовки у розвідувальних підрозділах ЗС України використовують вітчизняну розробку імітаційної системи.

Воїни отримують спеціальне обладнання з давачами та лазерами, що фіксує попадання променя й сигналізує про “поранення”. Кожен постріл супроводжувався гучним звуком вибуху піротехніки, що надає навчанням відчуття реалістичності. Кількість умовних пострілів обмежена до кількості боєприпасів.

Використовуючи тактичну імітаційну систему LaserTag розвідники відпрацьовують дії в обороні та наступі, вдосконалюють навички ведення розвідки в умовах щільної забудови та під час тісного вогневого контакту з диверсійно розвідувальними групами противника.

Слава Україні!

Veteran Hub: “Як підтримати інших та себе”

 

29 січня громадська організація Вільний Вибір та Veteran Hub проведе тренінг для ветеранів та ветеранок АТО/ООС на тему: “Психологічна стійкість: Як підтримати інших та себе”.

У ході тренінгу ветерани зможуть дізнатися:

– що таке психотравмувальні події та якими бувають їхні наслідки;
– як варто та як не варто підтримувати побратимів та посестер, щоб допомогти та не нашкодити;
– де надають фахову допомогу ветеранам та ветеранкам;
– як пильнувати свій стан, щоб бути ефективним, боєздатним і живим.

Під час тренінгу ветерани вивчатимуть методи психологічної підтримки своїх побратимів, які повернулися з війни. На лекціях та практичних заняттях вони навчатимуться допомагати колишнім бійцям долати складні емоційні ситуації, використовувати техніки саморегуляції та перетворювати набутий на війні досвід у ресурс для розвитку у всіх сферах цивільного життя.

Тренерами стануть ветеран, психолог ГО “Вільний вибір” Василь Антоняк та психотерапевт ГО “Вільний вибір” Наталія Стадніченко.

Завдання такої психологічної реабілітації ветеранів – активізувати їх життєвий потенціал, позитивний погляд на себе, та віру у свої сили й здібності.

Інформація Служби безпеки України

За минулий рік СБУ повідомила про підозри понад 60 організаторам фейкового «референдуму» 2014 року на Луганщині.

Вже засуджено 40 зловмисників. Серед них – так звані «голови виборчих дільниць» та ворожі агітатори.

Вони намагались «легітимізувати» представників незаконних збройних формувань так званої «ЛНР» та порушити територіальну цілісність України.

Втрати російсько-окупаційних військ

Втрати РОА 10.01.2022 р. склали 2 особи:

  • безповоротні (200) – 1 (7 омсбр 2 АК, небойовий, суїцид);
  • санітарні (300) – 1 (9 омсп 1 АК, небойовий, обставини уточнюються).

Додатково інформація уточнюється.

Обстановка в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою українськими воїнами.

Разом до перемоги!

Слава захисникам України!   

Слава Україні!

Матеріали підготовлені ІАЦ за даними Міністерства оборони України