ГОЛОВНІ НОВИНИ, НОВИНИ

Продовження західної військової та фінансової допомоги Україні допоможе відновити мир у Європі

Українські сили ППО за останні 6 днів продемонстрували, що можуть відбивати комбіновані масовані ракетні атаки Росії.

Так, українські військові оцінили арсенал, типи боєприпасів та обсяг російських ударів 1-2 січня та порівняли з ударами 29 грудня 2023 року. Під час атаки 1-2 січня українські сили знищили більше безпілотників «Шахед» та ракет «Кинджал», аніж 29 грудня. Це свідчить про те, що українські війська адаптувалися до комбінованих атак, які російські сили використали 29 грудня.

Цьому сприяло надання Заходом засобів ППО/ПРО Україні, а також місяці експериментів та випробувань української протиповітряної оборони із використанням різних систем озброєння.

У разі зменшення західної підтримки, Україна може бути змушена обмежити використання своїх ракет протиповітряної оборони для захисту найважливіших об’єктів. Це, ймовірно, призведе до відкриття критичних ділянок фронту, якщо Україна буде змушена відводити системи протиповітряної оборони для захисту важливих населених пунктів.

Сьогодні знайти альтернативу фінансуванню та військовій допомозі від Євросоюзу та США майже неможливо. Україна відрізана від міжнародних ринків капіталу, а у бюджетах інших партнерів таких значних коштів для підтримки українців немає.

Без допомоги західних партнерів результатом бойових дій в Україні буде не продовження поточної позиційної війни, а відкриття для росіян можливостей відновити широкомасштабні механізовані наступальні дії з реальними перспективами успіху. Лінії фронту перестануть бути статичними, і російська армія може знову зайти вглиб України і просунутися далі у західному напрямку.

Тому Заходу потрібна нова довгострокова стратегія допомоги Україні, яка передбачатиме, що повернення окупованих територій буде можливим через деякий, і, ймовірно, навіть тривалий період часу, вимагатиме кількох етапів підготовки, але залишиться пріоритетною стратегічною метою і України, і Заходу.

Результат війни зараз майже повністю залежить від того, яку фінансову та військову допомогу нададуть Україні західні союзники. Якщо ця допомога буде достатньою, а Україна зможе подолати нестачу військових кадрів, навесні вона зможе нав’язати Росії свою гру.