ГОЛОВНІ НОВИНИ, НОВИНИ

Росія може натиснути на два слабкі місця в НАТО – військовий аналітик

Росія може тиснути на два слабкі місця, щоб викликати розкол у НАТО. Про це заявив шведський військовий аналітик підполковник Йоакім Паасіківі в інтерв’ю LIGA.net.

«Мій улюблений варіант: Росія чинить тиск на острови Шпіцберген в Арктиці. Це норвезький архіпелаг. Він демілітаризований. Певні економічні активності там мають і Росія, і Норвегія. Для врегулювання стану справ існує стара конвенція. Якщо росіяни спробують влаштувати провокації на Шпіцбергені, про що вони почали говорити кілька років тому, це стане викликом для тих членів Альянсу, які мають інтереси в Арктиці: США, Канади, Британії, скандинавських країн. Але чи це буде проблемою для Туреччини? Для Чорногорії? Для решти Альянсу? Це може стати одним із способів тиску на НАТО та спробою його розколоти», – сказав Паасіківі.

Іншим варіантом військовий аналітик називає “блискавичний напад на країни Балтії”, який Росія поєднає з “серйозними ядерними загрозами”. “У війні з окремими європейськими країнами або групою європейських країн у росіян більше шансів, ніж проти всього Альянсу за підтримки США”, – сказав Паасіківі.

За його словами, терміни нападу Росії на країни НАТО залежать від успіхів росіян в Україні і «поки Україна бореться, Росія для нас менша проблема. Якщо ми покинемо Україну вмирати, нам доведеться воювати самим».

«Проблема не в тому, коли будуть готові росіяни, а в тому, коли ми будемо готові. Європейським збройним силам потрібно нарощувати власні потужності, щоб бути готовими раніше за росіян», – сказав Паасіківі, заявивши, що «якщо ми не будемо готові через три роки – ми запізнимося».

ДЖЕРЕЛО: група Інформаційний спротив